سه‌شنبه, 15 اسفند 1402 - March 5, 2024

چندین سال است که تلاش‌ها برای تولید لاستیک‌ های بدون هوا ادامه دارد اما شاید بتوان این لاستیک‌ ها را روی خودروهای نسل جدید نصب کرد.

 

 
 
 

جنرال موتورز با همکاری کمپانی میشلن لاستیک‌ های UPTIS (سیستم لاستیک ضد پنچری منحصربه‌فرد) را روی ناوگانی از خودروهای شورولت بولت تست خواهد کرد. تست‌های واقعی در نظر گرفته برای کمک به توسعه‌ی هر چه بیشتر این لاستیک‌ ها طراحی شده‌اند بنابراین جنرال موتورز می‌تواند آن‌ها را در سال 2024 روی خودروهای سواری خود معرفی کند.

 

لاستیک‌ های بدون هوا مزیت‌هایی دارند چراکه پنچر نمی‌شوند. رانندگان هم دیگر نگران میزان باد لاستیک‌ ها نخواهند بود و توجهی هم به ساییدگی و فرسایش آن‌ها در زمان پنچری احتمالی نخواهند داشت.

 

لاستیک‌ های UPTIS همچنین دوستدار محیط‌ زیست هستند زیرا به‌طور قابل‌توجهی تعداد لاستیک‌ های پنچر شده یا آسیب دیده را کاهش می‌دهند و بنابراین میزان لاستیک‌ های ضایعاتی کم می‌شود. این لاستیک‌ ها همچنین نیاز به لاستیک‌ های زاپاس را حذف می‌کنند و جنرال موتورز می‌گوید این کار باعث کاهش استفاده از متریال خام، انرژی شده و آلایندگی هم کم می‌شود. نیازی به گفتن نیست که حذف لاستیک زاپاس باعث کاهش وزن خودرو هم می‌شود.

 

 

معاون زنجیره تولید جنرال موتورز می‌گوید این خودروساز درباره‌ی مزیت‌های لاستیک‌ های بدون هوا واقعاً هیجان‌زده بوده و به دنبال همکاری با میشلن برای توسعه‌ی این تکنولوژی ساختارشکن می‌باشد. استیو کیفر خاطرنشان می‌سازد:  

UPTIS ویژگی ایده آل برای ورود صنعت خودرو به آینده بوده و مثالی بارز از همکاری درخشان با تأمین‌کنندگان است که در نهایت سودش به مصرف‌کنندگان می‌رسد

میشلن می‌گوید حدود 20 درصد از لاستیک‌ ها در سال به خاطر پنچری یا دیگر آسیب‌ ها به دور انداخته می‌شوند. در کل 200 میلیون حلقه لاستیک به‌صورت سالانه از بین می‌روند و با ورود تکنولوژی لاستیک بدون هوا به صنعت خودرو به‌طور قابل‌توجهی می‌توان این میزان ضایعات را کاهش داد.

   تاریخ ثبت: 1399/02/01     |     تعداد بازدید:389 |
دیدگاه کاربران